Registruotiems vartotojams
 
ePagalba
Apie paslaugą
ePagalba naujienos
Atsisiųsti
Paslaugų užsakymas
Įrenginys ER24

Pagalbos įrenginio ER24 funkcionavimui yra būtinas GSM ryšys paslaugos teikimo teritorijoje.

Siūlome dvi šio įrenginio modifikacijas:

  • ER24 GSM - individualus stacionarus pagalbos įrenginys gyventojams
  • ER24 SOS - viešų vietų stacionarus pagalbos įrenginys

 

Individualiu pagalbos įrenginiu ER24 GSM paprasta naudotis – jis turi vieną raudoną mygtuką, kurio paspaudimu užmezgamas ryšys tarp įrenginio ir centralizuoto stebėjimo pulto. Įrenginio techninės savybės užtikrina, kad CSP operatorius girdės ne tik pagalbos prašančio asmens balsą, bet ir aplinkinius garsus 10 m. atstumu.

Įrenginys viešose vietose gali būti komplektuojamas su papildomu mygtuku, pvz., informavimui. Tokiu atveju skambutis nukreipiamas į aptarnaujančią įmonę (pvz. įrenginio informacijos mygtuko paspaudimas stotyje bus persiųstas į stories informaciją arba bendrą paslaugos teikėjo informacijos tarnybą).

 

ER24 GSM funkcinės savybės

-         Vieno mygtuko paspaudimu inicijuojamas balsinis ryšys su CSP operatoriumi;

-         Inicijuotas balsinis ryšys tarp CSP ir įrenginio gali būti nutrauktas tik CSP operatoriaus;

-         Nuolatinė ryšio, elektros įtampos ir vidinio akumuliatoriaus būklės kontrolė GPRS ryšiu kartą per valandą;

-         Sutrikus elektros įtampos tiekimui, vidinis akumuliatorius palaiko įrenginio darbą iki 16 val.;

-         Vidiniam akumuliatoriui nusėdus iki kritinės ribos, įrenginys „užmiega“ ir pradeda veikti tik paspaudus pagalbos mygtuką;

-         Į ER24 GSM įrenginį galima paskambinti tik iš CSP nustatytų telefono numerių;

-         Įrenginio instaliavimas nereikalauja specialių žinių ir įrankių - pakanka pritvirtinti anteną ir įjungti įrenginį į elektros tinklą;

-             ER24 GSM yra bevertis vagims, iš jo paskambinti galima tik į vieną numerį – 1812.
POWER, NET ir GPRS indikatoriai nurodo vidinio akumuliatoriaus būseną (el. įtampos buvimą/nebuvimą, GSM ir GPRS ryšio buvimą/nebuvimą). ALARM indikatorius nurodo ryšio tarp įrenginio ir stebėjimo pulto inicijavimą ir užsidega tik paspaudus pagalbos mygtuką.

Centralizuoto stebėjimo pulto operatoriai dirba 24/7, 365 dienas per metus.

24 val./parą veikiantis CSP užtikrina operatyvų pranešimų iš ER24 GSM įrenginio apdorojimą. CSP veikianti kompiuterinė programinė įranga identifikuoja pranešimus gaunamus iš ER24 GSM įrenginio ir susieja juos su iš anksto turimais asmens duomenimis (vardas, pavardė, adresas, išskirtiniai požymiai, kraujo grupė, galimi sveikatos sutrikimai, privažiavimo galimybės ir kt.). Pagalbos prašymą CSP operatorius perduoda reaguojančiai institucijai ar gyventojo nurodytiems patikėtiniams (artimiausi kaimynai, giminės). Ekipažo atšaukimas galimas tik pasakius teisingą slaptažodį, kurį gyventojas nurodo pasirašydamas paslaugų teikimo sutartį.

 


Stacionarų pagalbos iškvietimo viešose vietose įrenginį ER24 SOS sudaro įrangos korpusas ir stovas/atrama. Gaminys tvirtas, atsparus smūgiams. Veikimo principai atitinka ER24 GSM veikimą.


ER24 SOS gali būti įrengiamas:

  • Miestų aikštėse;
  • Parkuose;
  • Stotyse;
  • Magistralėse;
  • kitose nuolatinį elektros maitinimą turinčiose vietose, kur gali būti reikalinga pagalba.

Įrengimui atvirose miestų vietose gali reikti projekto, būtini inžineriniai darbai - elektros atvedimas, pamato įrengimas. Paprastesnis ir pigesnis montavimo būdas - korpuso (be stovo) pritvirtinimas ant savininkui priklausančios objekto sienos.

           

Prototipinis ER24 SOS įrenginys Palangoje sėkmingai veikia nuo 2010.07.